17 Nisanda Okullar Tatil Mi

Admin
Mart 15, 2017

17 nisan pazartesi günü okullar tatil mi?

Evet tüm öğrenciler bu soruyu sormaya başladı bile.

Bildiğiniz gibi 16 Nisan 2017 Pazar günü Anayasa değişikliği ile ilgili Referandum yapılacak. Yani 16 nisanda sandığa gidilecek. Seçimlerde olduğu gibi referandumda da okullara sandıklar kurulacak.  Her seçimde olduğu gibi bu seçimden sonrada okullarda sandıkların kaldırılması ve temizlenmesi nedeni ile bir gün(1) tatil olacak.

Yani 17 Nisan Pazartesi günü okullar tatil olacak… Şimdilik resmi açıklama gelmese de seçimin bir sonraki gün okulların tatil edilmesi kesin gözüyle bakılıyor…

Seçim Tatillerinde Ek ders ödenir mi? En son 1 Kasım 2015 seçimlerinde öğretmenler idari izinli sayıldıkları için Milli Eğitim Eski Bakanı Sayın Avcı şu açıklamayı yapmıştı; “Öğretmenlerimiz, bu günlerde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış, ek ders vesaire diğer sorumluluklarını yerine getirmiş sayılacaklar.”

Daha önceki seçimlerde okullar tatil edildi mi?

1 Kasım 2015 seçimlerinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı şu açıklamayı yapmıştı:   “Başbakanlık Genelgesi ile biliyorsunuz 30 Ekim Cuma günü bütün memurlar idari izinli sayılıyorlar Dolayısıyla bizde zaten seçimlerden sonra biliyorsunuz seçimi izleyen gün okullarımızdaki temizlik ve gerekli düzenlemeleri yapmak için seçimleri izleyen gün de okullarımızı tatil ediyorduk. Dolayısıyla bu yıl, Başbakanlık Genelgesi gereğince 30 Ekim Cuma günü ve ayrıca tüm milli eğitim için de 2 Kasım Pazartesi günü okullarımız tatil olacak.

Bu tatil günlerinin telafisi için de gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Öğretmenlerimiz, bu günlerde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış, ek ders vesaire diğer sorumluluklarını yerine getirmiş sayılacaklar. 2 gün yani, 30 Ekim Cuma günü okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. 2 Kasım Pazartesi günü de okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. Bunu da kamuoyuyla paylaşmak isteriz.”

Yani genel olarak seçimler eğer eğitim öğretim takvimi içinde oluyorsa ertesi gün okulların hazırlanması için Eğitim Öğretime bir gün ara veriliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

LGS
04 HAZİRAN 2023
Araç çubuğuna atla