Da Vinci Şifresi Kitap Özeti (Dan Brown)

Admin
Aralık 26, 2017

İşte The Da Vinci Code özeti:
Paris’teki Louvre Müzesi’nin müdürü ardında gizemli ipuçları, kodlar, ve şifreleri bırakarak  öldürüldü. Harvard Üniversitesi simge bilim uzmanı Profesör Robert Langdon, gizemli cinayeti çözmeye yardımcı olmak için çağrılır. Bu cinayatteki soruşturmayı Fransız kriptoloji uzmanı, Sophie Neveu ile birlikte yürütür. (Da Vinci’nin Şifresi Kitap Özeti)

Langdon ve Neveu bu cinayetin sırlarını aralamak için çabalarken kendilerini yüksek tempolu ve tehlikeli bir maceranın içinde bulurlar. Langdon ve Neveu’nun buldukları ip uçları ve keşfettikleri kodlar, onları ünlü ressam Da Vinci’nin eseri olan Mona Lisa tablosuna doğru itecektir. Da Vinci, tüm şifreleri ve sırları tabloya gizlemeyi başarabilmiştir.(Da Vinci Şifresi Kitabının Özeti)

Langdon cinayetteki sır perdelerini araladıkça işler daha da tehlikeli bir hal almaya başlamaktadır. Cinayete kurban giden müze müdürü dünyaca ünlü ressam, bilim adamı, yazar vb. üyelerin bulunduğu topluluk olan Sion Manastırı Derneği topluluğunun bir üyesidir.

İsa Mesih’in Kutsal Kasesi – Cinayet soruşturması sonunda tanınmış dini kalıntı hakkında eski bir komployu ortaya çıkarmak için Langdon ve Neveu bir macera olur. Bu Sion Tarikatı İsa ve Roma Katolik Kilisesi hakkında “gerçeği” koruma yüzyıllardır varlığını sürdürmektedir.

Langdon ve Neveu iki arada bir derede kalmıştır. Bir tarafta bu kalıntıları yok etmek isteyen bir tarafta ise onu korumak isteyenler arasında kalır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

LGS
04 HAZİRAN 2023
Araç çubuğuna atla