Denizli de Korkutan Deprem

Admin
Mart 20, 2019

Denizli deprem fırtınasına tutuldu. Saat 09.34’te 5,5 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından sarsıntılar sürüyor. İzmir ve Antalya’da da hissedilen depremin merkez üssü Acıpayam ilçesi olarak belirlendi. Gelen son dakika haberlere göre depremde 15 ev yıkıldı, 3 kişi hafif şekilde yaralandı.

Deprem fırtınası
5.5 büyüklüğündeki depremin ardından Denizli’de saat 9.38’de 4.8, saat 09.41’de 4.5, saat 09.51’de 4.2 büyüklüğünde 3 büyük deprem daha meydana geldi. Bu depremleri artçılar takip etti ve 1 saat içinde 28 artçı deprem kaydedildi. 

Depremin merkez üssü olan 150 haneli, 230 kişinin yaşadığı Yeniköy Mahallesi’nin muhtarı Mehmet Biçer, 15 evin yıkıldığını söyledi. Biçer, bazı evlerin duvarlarının yıkıldığını, bazılarında ise çatlaklar olduğunu belirtti. Biçer, eve girmemeleri konusunda, vatandaşları uyardıklarını söyledi.

Belediye Başkanı’ndan son dakika açıklama
Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan sarsıntı sonrasında duruma ilişkin bilgi verdi. Şevkan, “Can kaybı ve yaralımız yok. Bir köyle ahşap bazı evlerin hasar gördüğü belirtiliyor. Binaların özellikle çatı katlarında çatlamaların olduğu bacaların sarsıntıyla düşmesinden korkuyoruz. Onun tedbirini alıyoruz” dedi.

İki binada hasar var
Denizli Valisi Hasan Karahan, Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğünde depremde ilk belirlemelere göre can kaybı olmadığını belirtti. Vali köylerde bazı evlerin yıkıldığını bildirdi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

LGS
04 HAZİRAN 2023
Araç çubuğuna atla