Eğitim Bir Sen:Eylem Kararı Aldık

Admin
Ekim 30, 2017

Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Öğretmen StratejiBelgesi dayanak gösterilerek öğretmenlere performans notu verilmesi uygulaması ile ilgili olarak uygulamanın gerçekleştirileceği bütün illerde eylem kararı aldıklarını açıkladı.
A
Başkan Deniz, Öğretmen Strateji Belgesi” yayımlandığında, belgedeki hatalı politika ve eylem süreçlerine dikkat çektiklerini, performans değerlendirmesi, rotasyon, dört yılda bir yeterlik sınavı ve sözleşmeli öğretmenlik gibi, sorun çözmek yerine bizzat sorun kaynağı olacak konulara karşı çıktıklarını söyledi. Deniz, “Yetkili sendika sıfatıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na, öğretmenlerin performans değerlendirmesi konusunda yan yana duranları karşı karşıya getirme şeklinde sağduyu çağrısında bulunmuştuk.

Başkan Deniz'den Öğretmenlerin Performans Açıklaması

Çağrımızda eğer sağduyu galip gelmezse bu hatalı performans değerlendirme yöntemi konusunda eylemlilik dahil her türlü tepkiyi ortaya koyacağımızı, duruşumuzda ki kararlılığı ifade etmiştik. Bütün bunlara rağmen bakanlığın Öğretmen Strateji Belgesini ve içeriğindeki hatalı uygulamaları tartışmaya açmak yerine uygulamaya koymaya çalışması, isabetsiz politika tercihlerinin sonuçlarını bir kez daha gözler önüne sermişti. Genel yönetim kurulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Öğretmen Strateji Belgesi kapsamında yürürlüğe konulmaya çalışılan, pilot uygulaması başlatılan öğretmenlerin performanslarının değerlendirilmesine karşı kamuoyu desteği oluşturmak ve bu hatalı uygulamanın mağduriyet oluşturmasını önlemek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 54. maddesi ve ya Öğretmen Strateji Belgesi çerçevesinde uygulamaya konulacak performans değerlendirme süreçleri kapsamında yapılacak değerlendirmelerde, tüm değerlendirme kriterleri bazında tüm eğitim çalışanlarına tam puan verilmesi yönünde sendikamız üyesi yönetici ve öğretmenlere çağrıda bulunulmasına karar vermiştir” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

LGS
04 HAZİRAN 2023
Araç çubuğuna atla