Flash Gelişme: Emekli Maaşında Değişiklik

Admin
Temmuz 13, 2023
ek ders

Sayın Bahçeli’nin açıklamasından sonra gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrilmişti. Erdoğan NATO Zirvesi için Litvanya’nın başkenti Vilnius’a uçtu. İsveç’in üyeliği, Türkiye’nin F-16 talebi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünya liderleriyle görüşmeleri derken bizim gariban emeklilerin sesi pek duyulmadı. Bu arada MHP Lideri Bahçeli memurlara olduğu gibi emeklilere de 8 bin 77 TL seyyanen zam yapılmasını teklif etti. Yasa teklifi dün Meclis’te görüşülmeye başlandı.

ERDOĞAN’LA İSTİŞARE EDİLECEK

Ancak emeklilere zamla ilgili madde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la istişare edilmek üzere bugüne bırakıldı. Klasik bir cümle vardır. “Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrildi” diye ama emeklilerimizin hem gözleri hem kulakları Erdoğan’a çevrilmiş durumda. (Abdulkadir Selvi)

Bugün devam edecek olan yasa görüşmelerinde emekli için bir değişiklik olacağı söyleniyor. Özellikle zammın 7500 altında olanlara yansımaması tepkilere neden olmuştu, onlara zam verildiğinde de önceden zam almayan 7500 üzerinde maaş alan emeklilerin tepki göstereceği biliniyordu. Kısa surede iki tarafı da memnun edecek bir değişiklik yapılması beklenmiyor, her ne değişiklik yapılırsa yapılsın iki taraftan birinin hoşuna gitmeyecek. Bugün içinde emekliye yapılacak zam oranı netleşecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

LGS
04 HAZİRAN 2023
Araç çubuğuna atla