Memur Adaylarına Müjde

Admin
Mart 3, 2017

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra Teşkilatı’nda görevlendirilmek üzere 3 bin 890 sözleşmeli personel alınacak.Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun gerçekleştireceği 3 bin 890 kişilik sağlık personeli alımı için tercih işlemleri ais.osym.gov.tr adresinden 9 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek.

Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan alım sayusı adaylar tarafından yetersiz bulunurken, bakanlığın 5 bin sözleşmeli personel alımı daha yapmak için Maliye Bakanlığı ile görüşmeleri sürdürdüğü öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı’nın 2017 yılı içerisinde toplamda 20 bin personel alımı yapmayı planladığı fakat Maliye Bakanlığı’nın şimdiye kadar 16 bin personel için gerekli izinleri çıkardığı öğrenildi. Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra Teşkilatı için gerçekleşecek sözleşmeli personel alımına başvuruda bulunacak adayların 2016 KPSS Lisans, Ön Lisans, Ortaöğretim puanlarına sahip olması gerekiyor.

Tercih işlemleri 9 Mart 2017 tarihine kadar http://ais.osym.gov.tr adresinden kolaylıkla yapılabilecek.

ÖSYM’DEN TERCİH İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

“Başlangıç Tarihi :02.03.2017 11:00 Bitiş Tarihi :09.03.2017 23:59 Tercih Ücreti:15 TL Ödeme Yerleri Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)”

LGS
04 HAZİRAN 2023
Araç çubuğuna atla