Üç Silahşörler Kitap Özeti (Alexandre Dumas)

Admin
Aralık 26, 2017
Kitabın Adı: Üç Silahşörler
Yazarı: Alexandre Dumas
Sayfa Sayısı: 136
Yayın Evi: Remzi Kitap Evi
Yayın Tarihi 2006
Kitabın Türü-Bölümü: Çocuk Klasikleri – Kurgu
Orijinal Adı: Les Trois Mousquetaires
ISBN: 9789751411563
Orijinal Dil: Fransızca
HangiSoru – Puanı:

Fransa Kralı ile Kardinal’in araları açıktır. Durum oldukça karışıktır. Bu sıralarda babasının kendisine biçtiği rolle birlikte kendi yoluna giden Dartanyan, ilginç atı, uzun  kılıcı ile birlikte yola çıkmıştır. Babasının amacı kralın silahşörlerinden birisi olmaktır fakat bu amacına ulaşamamıştır.

Babasından aldığı tavsiye mektubunu kralın en iyi silahşörü ve muhafızı olan Mr. Treville’ye verecek ve onun hizmetine girerim diye düşünen Dartanyan sonrasında Mr. Treville’yi bulur ve ondan başkasından emir almayacağını, kimseye boyun eğmeyeceğini söyler.

Birtakım gelişmeler sonucu Dartanyan kralın silahşörlerinden Atos, Potos ve Aramis ile tek başına üç ayrı düelloda bulur kendisini. Tam birbirlerine girecekken kardinalin adamları tarafından saldırıya uğrarlar. Bu sırada kendisi için hayati bir tercih yapan Dartanyan silahşörlerin tarafını tutar ve kardinalin adamlarını birlikte alt ederler. O günden sonra aralarında güçlü bir dostluk bağları gelişmiştir.

Şimdi üç değil dört silahşör olmuşlardır. Kral için yapmaları gereken çok iş vardır. Hep birlikte hareket ederek Kralın yanında yer alır ve onu korumak için ellerinden geleni yaparlar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

LGS
04 HAZİRAN 2023
Araç çubuğuna atla